O nás


Co vzejde ze spojení práce profesionální fotografky s lidmi s handicapem? Na těchto stránkách jste svědky výsledku jejich tvorby. U mnohých snímků byste dokonce mohli tvrdit, že rovnou patří k prezentaci na veřejnosti. Bezpochyby oplývají fantazií, mají kreativní řešení, překvapují nečekaným úhlem pohledu a jsou profesionálně zpracované. Odhalují v nás celou plejádu pocitů: od úzkosti, tajemnosti, křehkosti až po radost nebo smutek.

Michaela Vostalová, která v minulosti působila jako fotografka Hospodářských novin, Deníku a nyní se zaměřuje na sociální dokument a fotoilustraci knih, se rozhodla založit fotokroužek Fotíme bez bariér s tím, aby poukázala na tvůrčí schopnosti handicapovaných lidí. Chtěla jim zprostředkovat zážitek z vytvoření vlastního uměleckého díla. Od konce léta 2023 se tak v Třebíči společně s 19 klienty věnuje autorské tvorbě, která obsahuje různé fotografické žánry ateliérové i exteriérové fotografie.

Snímky jejího projektu, které zde najdete, mají blíž k umění. Nabízí prostor žít plně, s fantazií, uvolnit city, ocenit snahu lidí kolem nás. Fotokroužek Fotíme bez bariér je místem, kde moment překvapení, úžasu, radosti z krásného záběru, vytváří pocit přátelství a domova. Podporuje tak něco, co má ve společnosti neocenitelnou roli, a sice lidskou soudržnost.

Tvorbu fotokroužku si můžete prohlédnout na PUTOVNÍ VÝSTAVĚ po Třebíčsku a Kraji Vysočina.